• Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • False Positive

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Separation

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Stairs

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★