Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Leo

Leo

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Search for the Saddest Punt in the World

The Search for the Saddest Punt in the World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pretty Good

Pretty Good

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
4444444444

4444444444

1998
×
Edit this entry  
14
In a Corner

In a Corner

1998
×
Edit this entry  
13
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★½
Edit this entry  
13
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry