Zak has logged 311 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Citizens Band

Citizens Band

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tragedy in a Temporary Town

Tragedy in a Temporary Town

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry