Zak has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ali

Ali

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry