• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Killing in Thy Name

  • Death to 2020

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • In My Room

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • IWOW: I Walk on Water

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Last Christmas

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show

  • Zeroville

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Harriet

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • First Cow

  • Seberg

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Hair Love

    ★★★★