Sort by

soupydoupyy has logged 25 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
An American Summer

An American Summer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suckablood

Suckablood

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crossbow

Crossbow

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eagleman Stag

The Eagleman Stag

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Open Water 2: Adrift

Open Water 2: Adrift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry