Sort by

soupydoupyy has logged 17 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night of Fear

One Night of Fear

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madman

Madman

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry