Dom has logged 144 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boss

The Boss

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
1408

1408

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Four Falls of Buffalo

Four Falls of Buffalo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Redbelt

Redbelt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Schooled: The Price of College Sports

Schooled: The Price of College Sports

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gambler

The Gambler

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Marvel & ESPN Films Present: 1 of 1: Genesis

Marvel & ESPN Films Present: 1 of 1: Genesis

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Broke

Broke

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lawless

Lawless

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Zone 2

Kill Zone 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Divine Move

The Divine Move

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rules of Engagement

Rules of Engagement

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Forest

The Forest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Kundo: Age of the Rampant

Kundo: Age of the Rampant

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
01
Black Death

Black Death

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Freelancers

Freelancers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freelancers

Freelancers

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rise of the Legend

Rise of the Legend

2014
×
★★★★
Edit this entry