RSS feed for Dom

Dom has logged 156 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
★★
Edit this entry  
13
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Day Watch

Day Watch

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Skin Trade

Skin Trade

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Secrets of Scotland Yard

Secrets of Scotland Yard

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Allied

Allied

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Outcast

Outcast

2014
×
Edit this entry  
25
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
iBoy

iBoy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tron

Tron

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry