RSS feed for Dom

Dom has logged 12 entries for historical films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Hitler's Olympics

Hitler's Olympics

2016
×
Edit this entry  
01
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Notorious

Notorious

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Pirates

The Pirates

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Iceman

Iceman

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rules of Engagement

Rules of Engagement

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
The St. Valentine's Day Massacre

The St. Valentine's Day Massacre

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry