RSS feed for Dom

Dom has logged 131 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
22
Close

Close

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Edit this entry  
06
1922

1922

2017
×
Edit this entry  
21
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
Edit this entry  
06
Anon

Anon

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
14
Survivor

Survivor

2015
×
★½
Edit this entry  
24
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Police Story 2013

Police Story 2013

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
9

9

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Automata

Automata

2014
×
★★
Edit this entry  
20
Europa Report

Europa Report

2013
×
★½
Edit this entry  
22
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
★★
Edit this entry  
13
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Skin Trade

Skin Trade

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Allied

Allied

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry