RSS feed for Dom
  • The Warriors

    ★★★

  • Halloween

  • The Wiz

  • The Tattoo Connection

    ★★★

  • Saturday Night Fever

    ★★★★½

  • Mario Puzo's The Godfather: The Complete Novel for Television

    ★★★★★

  • The Rescuers

  • Star Wars

  • Pumping Iron

    ★★★½

  • Rocky

  • Futureworld

    ★★★½

  • Logan's Run

    ★★★★

  • The Omen

  • Taxi Driver

    ★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

  • Black Dragon's Revenge

    ★★★

  • Jaws

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

  • Chinatown

    ★★★★

  • Blazing Saddles

  • The Exorcist

  • Westworld

    ★★★★

  • Enter the Dragon

    ★★★★

  • Jesus Christ Superstar

  • Soylent Green

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★½

  • Tales from the Crypt

    ★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Trinity Is Still My Name

    ★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

  • The Aristocats

  • They Call Me Trinity

    ★★★

  • Patton

  • Midnight Cowboy

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • The Producers

    ★★★½

  • The St. Valentine's Day Massacre

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas!

  • It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

  • A Charlie Brown Christmas

  • The Cincinnati Kid

    ★★★★

  • Goldfinger

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★½

  • From Russia with Love

  • Cleopatra

    ★★★★½

  • To Kill a Mockingbird

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★

  • Dr. No

  • West Side Story

    ★★★½

  • One Hundred and One Dalmatians

  • Spartacus

    ★★★★½

  • Ben-Hur

  • Lady and the Tramp

  • Peter Pan

  • Alice in Wonderland

  • Arsenic and Old Lace

    ★★½

  • Bambi

  • Dumbo

  • Fantasia

  • Pinocchio

  • Spider-Man Collection

  • Back to the Future Collection

  • Harry Potter Collection

  • The Matrix Collection