Sort by
  • Oppenheimer

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Songs of Earth

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Glass Onion

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Toscana

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Adam by Eve: A Live in Animation

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

  • Hawkeye

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • CODE NAME: Nagasaki

    ★★★

  • Sir! What Are Your Orders?

  • WandaVision

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

  • LEGO Star Wars Holiday Special

  • Mank

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • The Art of Sin

  • Jujutsu Kaisen

  • Tenet

  • #Alive

  • Middleditch & Schwartz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Pokémon: Twilight Wings

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • NiNoKuni

  • Dragon Quest: Your Story

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • The Dirt

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Polar

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse