Sort by

Jakob has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Pinchcliffe Grand Prix

The Pinchcliffe Grand Prix

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shack

The Shack

2017
×
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Loved Yngve

The Man Who Loved Yngve

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Megamind

Megamind

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
CODE NAME: Nagasaki

CODE NAME: Nagasaki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry