Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wanda Sykes: Not Normal

Wanda Sykes: Not Normal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wanda Sykes: I'm an Entertainer

Wanda Sykes: I'm an Entertainer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About My Father

About My Father

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Year Between

The Year Between

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside

Inside

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Son

The Son

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Thing He Told Me

The Last Thing He Told Me

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

Sebastian Maniscalco: What's Wrong with People?

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mother

The Mother

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love Again

Love Again

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big George Foreman

Big George Foreman

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Singles

Singles

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry