Sort by

Stuart has logged 286 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Elliot: The Littlest Reindeer

Elliot: The Littlest Reindeer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alive

Alive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
07
Session 9

Session 9

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry