Sort by

Stuart has logged 60 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrooms

Shrooms

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rabid

Rabid

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger

The Hunger

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Mimic

The Mimic

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
Edit this entry  
09
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry