• Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • The 8th Night

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Voice of Silence

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Hidden

    ★★★½

  • Genus Pan

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Honey Cigar

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Father

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Persona

    ★★★

  • Super Margin

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Hellhole

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Tiny light

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Default

    ★★½

  • Intimate Strangers

    ★★½

  • The Gold-Laden Sheep and The Sacred Mountain

    ★★★★

  • Dark Figure of Crime

    ★★★

  • Rojo

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Alice T.

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★

  • Paul Sanchez is Back!

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Omok Girl

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½