Sort by
  • Babylon

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Troll

    ★★½

  • Violent Night

    ★★½

  • Strange World

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Bandit

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Rubikon

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Vesper

    ★★★

  • The Princess

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • RRR

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone