Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Babylon 5: The River of Souls

Babylon 5: The River of Souls

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Babylon 5: Thirdspace

Babylon 5: Thirdspace

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Babylon 5: In the Beginning

Babylon 5: In the Beginning

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Firm

The Firm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Settlers

Settlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Buggy Bunny

Baby Buggy Bunny

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sheep Ahoy

Sheep Ahoy

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Little Duckaroo

My Little Duckaroo

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lumber Jack-Rabbit

Lumber Jack-Rabbit

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Quack Shot

Quack Shot

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
From A to Z-Z-Z-Z

From A to Z-Z-Z-Z

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
By Word of Mouse

By Word of Mouse

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goo Goo Goliath

Goo Goo Goliath

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Batty

Gone Batty

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yankee Doodle Bugs

Yankee Doodle Bugs

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stop! Look! and Hasten!

Stop! Look! and Hasten!

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Satan's Waitin'

Satan's Waitin'

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bewitched Bunny

Bewitched Bunny

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Oily American

The Oily American

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muzzle Tough

Muzzle Tough

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Devil May Hare

Devil May Hare

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Boy Boo

Little Boy Boo

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Claws for Alarm

Claws for Alarm

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Jerkyl's Hide

Dr. Jerkyl's Hide

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
No Parking Hare

No Parking Hare

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry