SpaceCadetJuan has logged 25 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dagon

Dagon

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
Read the review Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Test Pilot

Test Pilot

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shampoo

Shampoo

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Informer

The Informer

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry