RSS feed for SPACECOWGURL
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stay as You Are

Stay as You Are

1978
×
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tarzan II

Tarzan II

2005
×
Edit this entry  
14
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence

The Silence

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
The Choice

The Choice

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Apartment

The Apartment

1960
×
Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Edit this entry  
14
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Gold

Crimson Gold

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Love Story

Love Story

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dancing in the Dust

Dancing in the Dust

2003
×
★★
Edit this entry  
11
Willow and Wind

Willow and Wind

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zorro

Zorro

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stay as You Are

Stay as You Are

1978
×
Read prior review Edit this entry  
10
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
Edit this entry  
07
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cargo

Cargo

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Premonition

Premonition

2007
×
Edit this entry  
20
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
IO

IO

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Package

The Package

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Package

The Package

2018
×
Read prior review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
Edit this entry  
07
The Crush

The Crush

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Roommate

The Roommate

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
A Walk in the Clouds

A Walk in the Clouds

1995
×
Edit this entry  
05
The Last Song

The Last Song

2009
×
Read the review Edit this entry