Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stevie Ray Vaughan and Double Trouble: Live at the El Mocambo

Stevie Ray Vaughan and Double Trouble: Live at the El Mocambo

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Between Me and My Mind

Between Me and My Mind

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hearts in Atlantis

Hearts in Atlantis

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Race: Inferno

Death Race: Inferno

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Race 2

Death Race 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cicero March

Cicero March

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry