• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • All the Bright Places

  • The Call of the Wild

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Buddy Games

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Vita & Virginia

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Festival

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • 14 Cameras

  • Cam

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★