Sort by
  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★½

  • The Murmuring

  • The Viewing

  • Dreams in the Witch House

  • Pickman's Model

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Outside

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Woman King

    ★★½

  • Drifting Home

    ★★★

  • Bros

    ★★½

  • Blonde

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Caos do Sodré

    ★★★

  • They/Them

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vesper

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Broker

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★½

  • There's No End

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • House of Gucci

    ★★★