Edgar has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
29
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★½
Edit this entry  
26
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune World

Dune World

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Woman on the Beach

Woman on the Beach

2006
×
★★★½
Edit this entry