Sort by

Shane has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry