Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
OPAL

OPAL

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
Craig Before the Creek

Craig Before the Creek

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Edit this entry  
05
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★½
Edit this entry  
04
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★½
Edit this entry  
04
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★
Edit this entry  
25
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★½
Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★½
Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read other review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
01
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
27
Casper

Casper

1995
×
½
Edit this entry  
13
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scavengers

Scavengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Pokémon the Movie: Diancie and the Cocoon of Destruction

Pokémon the Movie: Diancie and the Cocoon of Destruction

2014
×
★½
Edit this entry  
11
Pokémon the Movie: Genesect and the Legend Awakened

Pokémon the Movie: Genesect and the Legend Awakened

2013
×
Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
The Hunchback of Notre Dame II

The Hunchback of Notre Dame II

2002
×
★½
Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★½
Edit this entry