spareFilm has logged 282 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Edit this entry  
30
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★½
Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a SpongeBob Christmas!

It's a SpongeBob Christmas!

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★½
Edit this entry  
13
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★½
Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry