salma has logged 205 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Peacemaker

The Peacemaker

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
True Story

True Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Galveston

Galveston

2018
×
Edit this entry  
21
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alpha

Alpha

2018
×
Edit this entry  
06
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry