salma has logged 15 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
16
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry