salma has logged 12 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry