salma has logged 27 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Euphoria

Euphoria

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Truman

Truman

1995
×
Edit this entry  
17
Paycheck

Paycheck

2003
×
★½
Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
David Bowie: The Last Five Years

David Bowie: The Last Five Years

2017
×
Edit this entry  
05
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry