salma has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Children

Little Children

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Execution of Mary, Queen of Scots

The Execution of Mary, Queen of Scots

1895
×
Edit this entry  
19
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
16
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
If These Walls Could Talk

If These Walls Could Talk

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
09
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★
Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★
Edit this entry  
06
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry