• In the Heights

    ★★★½

  • No Law, No Heaven

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • El Planeta

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ½

  • Feliz NaviDAD

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Mr. 365

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Disclosure

    ★★

  • Minari

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ½

  • Shirley

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • The Christmas Temp

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Mistletoe & Menorahs

  • Little Women

    ★★★½

  • Dark Waters

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • The Irishman

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Seberg

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½