Sort by
  • Stutz

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Jezabel

    ★★★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Respect

    ★★★★

  • Actual People

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Wounds

    ½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Nun

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★½

  • El Angel

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • What Keeps You Alive

    ★★★★★

  • 1922

    ★★

  • It

    ★★½