Sort by

Spencer has logged 246 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Perfection

Christmas Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snowbound for Christmas

Snowbound for Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The March Sisters at Christmas

The March Sisters at Christmas

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rent

Rent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas CEO

Christmas CEO

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hometown Holiday

Hometown Holiday

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry