SPHETE has logged 11 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Behind the Fright: The Making of American Horror Story

Behind the Fright: The Making of American Horror Story

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry