• Soul

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Popular

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

  • Ready or Not

    ★★

  • We Are All Together

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Dance With Me

  • Midday Event: Trace of Blood

  • Just 6.5

  • The Warden

  • Tsunami

  • Mastermind

  • Tala

  • A Hairy Tale

  • Jandar

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Scenes from A Separation

  • Green Book

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Flaming

    ★★★

  • Shoplifters

  • Everybody Knows

    ★★

  • Pig

  • Woodpecker

  • Cold Sweat

  • My Brother Khosrow

    ★★★

  • Coco

  • Breathe

    ★★★

  • The Upside

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

  • 5 in the Afternoon

  • Yellow

  • Domestic Killer

  • Searing Summer

  • The Villa Complex Residents

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Simulation

    ★★★

  • Sara and Ayda

  • 21 Days Later

  • Subdued

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

  • Red Nail Polish

  • Born in 1987

  • Lantouri

  • Moonlight

  • La La Land

  • Me

  • Standing in the Dust

  • Malaria

  • The Salesman

    ★★★

  • Sound and Fury

  • It Happened at Midnight

  • Breath

  • A Dragon Arrives!

    ★★★★

  • Risk of Acid Rain

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • 13

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

  • Mommy

    ★★★★

  • Today

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What's the Time In Your World?

    ★★½

  • Whiplash

    ★★

  • Trapped

  • Hush! Girls Don't Scream

  • Only Lovers Left Alive