Sort by

Spiderfan19 has logged 168 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightwing and Robin

Nightwing and Robin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gnomist

The Gnomist

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry