Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Master

Master

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amer

Amer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bigbug

Bigbug

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry