Sort by

SpiderRider has logged 163 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captains Courageous

Captains Courageous

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry