Sort by

she has logged 199 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
10x10

10x10

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big

Big

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Just One of the Guys

Just One of the Guys

1985
×
★★
Edit this entry  
08
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
You Again

You Again

2010
×
★★
Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry