• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Bubble

    ★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • WeCrashed

    ★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • The In Between

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • My Son

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Queenpins

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½