Ariella has logged 23 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry