Sort by

Ariella has logged 24 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tevye

Tevye

1939
×
★★
Edit this entry  
28
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dybbuk

The Dybbuk

1937
×
★★★½
Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Vow

The Vow

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Commuter

The Commuter

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godless

Godless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Assassin

American Assassin

2017
×
Edit this entry  
01
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
01
My One and Only

My One and Only

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry