chanel has logged 159 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry