chanel has logged 114 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Desperados

Desperados

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Edit this entry