chanel has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry