chanel has logged 57 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry